Historia - Testy na Pasożyty Toruń.VEGA-TEST.Glisty ludzkie Owsiki Tasiemce Przywry

Idź do spisu treści

Menu główne

Historia

Metoda terapii

Test Vega, to diagnostyka elektroniczna, która opiera się na zasadach biorezonansu magnetycznego, wegetatywnego układu nerwowego na określone impulsy elektromagnetyczne.

Punktem wyjścia do opracowań nowej metody były opracowania Reinholda Volla – wynalazcy metody elektroakupunktury tzw. Volla, określanej skrótem EAV oraz metody biorezonansu magnetycznego i terapii MORA tj. Franza Morella i Ericha Raschego.

Mimo, iż metoda Volla daje bardzo dużo informacji o organizmie człowieka starano się ją uprościć by wykorzystywać jak najmniej punktów akupunkturowych. Niemiecki Lekarz Helmut Schimmel - uczeń Volla - zastosował najlepsze elementy z kilku różnych technik diagnostyczno-terapeutycznych. Zaowocowało to stworzeniem i wprowadzeniem przez niego w roku 1978 w Stanach Zjednoczonych własnej metody znanej obecnie jako Vega-Test, określanej w skrócie WRT, czyli wegetatywny rezonansowy test.

Dzięki tym odkryciom możliwe jest zastosowanie urządzenia „VEGA” do testowania. Przy przeprowadzeniu VEGA-testu w przeciwieństwie do metody Volla wykorzystuje się jeden Biologicznie-Aktywny Punkt (BAP).

Ponad kilkuletnie badania doktora Schimmela i jego zwolenników  zmieniły tę metodę w nadzwyczaj skuteczny sposób diagnozowania przy zastosowaniu kaset-fiolek. Dzisiaj w metodzie Vega-testu nie wykorzystuje się fiolek, lecz nowoczesne rozwiązania inżynieryjno-techniczne umożliwiły zastosowanie ich jako elektroniczne kopie w zestawie selektora medykamentów. W teście Vega stosuje się metodę tzw. filtrowania elektrobiologicznego za pomocą markerów. Urządzenie wykorzystuje wzmacniacz sygnałów bioelektrycznych. Możliwe jest wówczas postawienie bardzo dokładnej i szybkiej diagnozy. Pozwala to dostrzec złożone relacje zachodzące w organizmie – np: psycho-wegetatywne, obciążenia geopatyczne, obciążenia radioaktywne i obciążenia mikotoksyczne, obciążenia ogniskowe i pola zakłócające organizm, alergie. Umożliwia również stwierdzenie jakie patogeny (nicienie, tasiemce, przywry) bakterie, wirusy, grzyby są obecne w naszym organizmie. Za pomocą metody Schimela można testować środki lecznicze, zioła i precyzyjnie dobierać ich stosowanie do konkretnych dolegliwości.

Cenne również jest to, że nowoczesne rozwiązania pozwoliły połączyć obie metody – metodę Volla i Vega- test, które się wzajemnie uzupełniają.

Metoda WRT i EAV zalicza się do metod biorezonansowych. Diagnostyka z zastosowaniem metod biorezonansowych pozwala wykryć nawet te zaburzenia, które pozostają nieuchwytne dla standardowych badań, m.in. badań krwi i moczu. Testy uwzględniane w tej terapii są bezpieczne dla testowanej osoby, mimo stosowanego sprzętu elektronicznego, gdyż polegają na lekkich dotknięciach punktu akupunkturowego elektrodą diagnostyczną.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego google-site-verification: google87b7324fcd68bcef.html