Ochrona - Testy na Pasożyty Toruń.VEGA-TEST.Glisty ludzkie Owsiki Tasiemce Przywry

Idź do spisu treści

Menu główne

Ochrona

Pasożyty

Co robić, aby chronić się przed pasożytami

Jeśli jesteś na tej stronie to na pewno interesuje ciebie to zagadnienie, ze względu na siebie jak i twoich bliskich.

Jak uniknąć stworzeń, które zakłócają nasz rytm życia, przysparzają wiele przykrych dolegliwości?.

Ogólne zasady są oczywiste, łatwo zapamiętać i mogą one okazać się bardzo skuteczne.

  • Wszystkie warzywa, zieleninę, owoce dokładnie myć, szczególnie te z których robimy surówki, zjadamy na surowo. Jednakże każde warzywa przed włożeniem do garnka, należy myć dokładnie, bo przecież nie chcemy gotować  marchewki z czymś dodatkowym, co może przysporzyć nam problemów. Unikać miejsc, gdzie inne zwierzęta zostawiają odchody, także i człowiek. Nie zbierać również owoców, warzyw w tych miejscach. Ponieważ najwięcej pasożytów żyje w przewodzie pokarmowym człowieka, zmieniając one adres wraz z tym, co człowiek wydala. Czyli główna zasada to unikać kontaktu z odchodami, zwłaszcza ludzkimi, a także ze wszystkim, co się mogło z nimi zetknąć.

  • Pić wodę gotowaną lub filtrować, gdyż usunie stworzenia zbyt małe, niedostrzegalne  gołym  okiem.

  • Co kol wiek jemy na surowo należy najpierw zamrozić. Ta zasada dotyczy zwłaszcza  mięsa i ryb. Najlepiej gotować wszystko co się je z mięsa i ryb.

  • Unikać ukąszeń owadów żywiących się krwią, po przesz zakładanie w oknach siatek, moskitiery. Wymagane jest takie zachowanie szczególnie w miejscach wysokiego  narażenia na kontakt z owadami. Przestrzeganie tej zasady jest najtrudniejsze, bo nie zawsze mamy na to wpływ. Jednakże zachowując środki ostrożności mamy większe szanse na unikniecie ukąszeń.

  • Wiedza i szczęście. To najlepsze połączenie, gdyż można zapobiec zarażeniu się stworzeniami, które wiążą swoją przyszłość i przyszłość swojego potomstwa z pewnymi fragmentami naszego ciała.

  • Trzeba iść do lekarza, czy  skorzystać z metod alternatywnych w przypadku nawet podejrzenia, że się ma pasożyta. Jest to obowiązek wobec siebie ale również wobec swoich bliskich i innych osób, które można zarazić.


W o
twartym liście Dr Wojciecha Ozimka można  również przeczytać, jak uniknąć zakażeń pasożytami, dotyczy rada zarówno dla dzieci i dorosłych - przejdź  do działu Artykuły http://vegatest.pl/list-dr-ozimek.html


Warto zdobywać wiedzę o pasożytach, jak żyją, rozmnażają się w swoim świecie, by go nie zniszczyć, utrzymać siebie i swoje potomstwo przy życiu. My ludzie moglibyśmy się od nich uczyć. Świat jest pełen pasożytów i nie ma co udawać, że nas to nie dotyczy.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego google-site-verification: google87b7324fcd68bcef.html